Teren, na którym planowana jest inwestycja, powinien być wyposażony w przyłącze energii elektrycznej, przyłącze wody sieciowej, sieć kanalizacyjną oraz przyłącze gazowe.
W przypadku braku wody sieciowej, dopuszcza się wykorzystanie wody ze studni głębinowej, ale jest to rozwiązanie uciążliwe. Przy takim rozwiązaniu musimy zbadać wodę ze studni i dostosować układy uzdatniania wody.
Jeśli na terenie nie ma sieci kanalizacji istnieje możliwość odprowadzenie ścieków do zbiornika bezodpływowego oraz po napełnieniu wywożenie za pomocą specjalistycznej firmy do lokalnej oczyszczalni. Rozwiązanie uciążliwe i w przypadku korzystania z zewnętrznej firmy usługowej w większości przypadków droższe.
W przypadku braku instalacji gazowej, stosujemy kocioł zasilany olejem opałowym. Olej opałowy jest rozwiązaniem droższym pod kątem eksploatacji. Alternatywą dla oleju może być zbiornik z gazem płynnym. Rozwiązanie wymaga dodatkowego projektu na zbiornik oraz terenu, na którym montowany jest zbiornik. Trzeba wziąć pod uwagę strefy zagrożenia wybuchem, czyli obszar, na którym montowany jest zbiornik musi być odsunięty na odpowiednią odległość od domów.