Przyłącza na terenie inwestycji

Teren, na którym planowana jest inwestycja, powinien być wyposażony w przyłącze energii elektrycznej, przyłącze wody sieciowej, sieć kanalizacyjną oraz przyłącze gazowe.

Czy można wykorzystywać wodę ze studni głębinowej?

W przypadku braku wody sieciowej, dopuszcza się wykorzystanie wody ze studni głębinowej, ale jest to rozwiązanie uciążliwe. Przy takim rozwiązaniu musimy zbadać wodę ze studni i dostosować układy uzdatniania wody.

Co zrobić, jeśli na działce nie ma sieci kanalizacji?

Jeśli na terenie nie ma sieci kanalizacji istnieje możliwość odprowadzenie ścieków do zbiornika bezodpływowego oraz po napełnieniu wywożenie za pomocą specjalistycznej firmy do lokalnej oczyszczalni. Rozwiązanie uciążliwe i w przypadku korzystania z zewnętrznej firmy usługowej w większości przypadków droższe.

Co zrobić, jeśli na działce nie ma instalacji gazowej?

W przypadku braku instalacji gazowej, stosujemy kocioł zasilany olejem opałowym. Olej opałowy jest rozwiązaniem  droższym pod kątem eksploatacji. Alternatywą dla oleju może być zbiornik z gazem płynnym. Rozwiązanie wymaga dodatkowego projektu na zbiornik oraz terenu, na którym montowany jest zbiornik. Trzeba wziąć pod uwagę strefy zagrożenia wybuchem, czyli obszar, na którym montowany jest zbiornik musi być odsunięty na odpowiednią odległość od domów.

Pomożemy zrealizować
Twój Biznes

Wyślij zapytanie
mtAutomaticmtAutomatic

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.