Czy na myjni można płacić kartą?

Na myjni bezdotykowej można płacić kartą na kilka sposobów. Najbardziej popularne są dwa z nich. Pierwsza możliwość to rozmieniarka z systemem PAYPASS, która po autoryzacji transakcji wydaje żetony. Żetonami płaci się w pulpitach stojących na stanowiskach myjących. Drugi sposób to terminale płatnicze zainstalowane w pulpitach na stanowiskach. Pierwsze rozwiązanie jest tańsze dla inwestora ze względu na konieczność płacenia abonamentu dla operatora terminali tylko za jedno urządzenie. W drugim przypadku musimy płacić abonament za każde stanowisko.

Jakie są normy hałasu dla myjni?

Myjnie samochodowe są wyłączone spod obowiązku uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, więc inwestor nie jest zobowiązany do wykonywania Raportu Oddziaływania na Środowisko. Należy jednak mieć świadomość, że myjnia generuje hałas, który przy długotrwałej ekspozycji na ludzi, może być uciążliwy. Przy wyborze lokalizacji dobrze jest wziąć pod uwagę sąsiedztwo. Znane są przypadki, gdy po uruchomieniu myjni lokalni mieszkańcy protestują i potrafią doprowadzić do nałożenia kar na inwestora. Niestety hałas generowany jest przez wodę wypływającą pod wysokim ciśnieniem z dyszy lancy i nie ma możliwości ograniczenie jego poziomu bez zmniejszenia ciśnienia.

Pomożemy zrealizować
Twój Biznes

Wyślij zapytanie
mtAutomaticmtAutomatic

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.